{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Hakkımızda Dünden Bugüne Koton Ödüllerimiz Yaşama Saygı Koton'da Sürdürülebilirlik Franchise & Toptan
Hakkımızda

Koton olarak, 1988’de İstanbul Kuzguncuk’ta açılan 25 metrekarelik bir mağaza ile başlayan hikayemizi, bugün uluslararası bir moda perakende markası olarak devam ettiriyoruz. Zengin ürün koleksiyonlarımız ve orijinal tasarımlarımızla Türkiye’nin moda ve perakende öncüsüyüz. 1996 yılında Münih’te açtığımız ilk yurtdışı showroomumuz ardından 2002 yılında Ortadoğu, Rusya ve Balkanlarda yeni mağazalarımızın açılışını gerçekleştirdik. 2021 yılında 45 ülkede online satış kanalımız Koton.com ve pazar yerleri aracılığıyla ve 179’u yurtdışında, 269 ’u yurtiçinde olmak üzere toplam 448 mağazada, dünya genelinde ise 800’den fazla satış noktasında faaliyetlerimizi sürdürürken master franchise ve franchise toptan satış gibi farklı kanallarla satış ağımızı genişletmeye devam ettik.


Geniş ve yetenekli tasarım ekibimizle her yaşa ve tarza uyum sağlayabilecek çeşitlilikte oluşturduğumuz koleksiyonlarımızla kadın, erkek, çocuk, aksesuar, bebek, güzellik gibi pek çok farklı kategoride en moda ve trend tasarımları mağazalarımızda Eylül 2015’ten itibaren de Koton.com’da müşterilerimize sunuyoruz. Geniş ürün yelpazemiz ve yaratıcı, yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımımızla global bir marka olarak moda ve perakende sektöründe hızla büyümeye devam ediyoruz.


Koton’da faaliyet gösterdiğimiz her alanda İnsana, İşimize, Topluma, Dünyamıza saygı duyarak “Yaşama Saygı” önceliğiyle üretim ve tasarımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Sürdürülebilirlik anlayışımız ve fırsat eşitliği yaratan politikalarımızla içinde bulunduğumuz çevreye, topluma ve tüm paydaşlarımıza karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. İnsana ve topluma değer katma, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma duyarlılığıyla 33 yıldır sektörde faaliyetlerimi- zi sürdürürken master franchise toptan satış gibi farklı kanallarla satış ağımızı genişletmeye devam ettik.


Müşterilerimizi anlama odaklı attığımız her adımda müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Müşteri ve teknoloji odaklı çalışma anlayışımızın bir getirisi olarak artan bir ivmeyle geleceğe doğru ilerliyoruz. Bu süreçte sezon trendlerini özgün tasarımlarla buluşturuyor, farklılıkları organizasyon kültürümüzün içinde barındırıyor ve işlerimizi sürdürürken bu farklılıklardan beslenerek çalış- malarımızla paydaşlarımıza değer katmaya devam ediyoruz.

Dünden Bugüne Koton

1988; İlk mağazamızı İstanbul’da açtık.


1995; Tasarıma ve üretime odaklanmak için organizasyonumuzu yeniden yapılandırdık.


1996; İlk yurtdışı showroom’umuzu Münih’te açtık.


1999; Marka kullanma hakkı (franchising) çalışma modelini başlattık.


2001; Tasarım ekibimizi genişlettik, ürün çeşidini artırdık, büyük ölçekli mağaza konseptine geçtik ve Hızlı Moda markası olmaya dönük ilk adımları attık.


2002; Orta Doğu, Rusya ve Balkanlarda ilk mağazalarımızı açtık.


2005; Türkiye’de 100, yurtdışında 39 mağazaya ulaştık.


2010; Tüm Koton magazalarımızda canlı yayın yapan Koton Radyo’yu kurduk.


2011; BeachWear, Koton Kids gibi birçok yeni kategoriyi ürün portföyümüze ekledik.


2012; Türkiye’nin lider girişim şirketi, Turkven ile ortaklık kurduk.


2015; Koton.com ile müşterilerimize online alışveriş hizmeti sunmaya başladık.


2016; Sezonun tasarım, renk, desen, kumaş ve trendlerini belirleyen Design Lab’ı hayata geçirdik. İddialı olduğumuz marka kategorilerimiz olan “Koton Jeans” ve “Koton Kids” mağazalarını açtık. Romanya’daki ilk cadde mağazamızı açtık ve Romanya’daki mağaza sayısını 16’ya çıkardık. Fransa (Paris), Hırvatistan, Fas ve Almanya (Hamburg)’da ilk mağazalarımızı açtık.“Koton El Emeği” koleksiyonumuzu hayata geçirdik.


2017; Türkiye’nin 38.Tasarım Merkezi’ni açtık.


2019; Tedarik zincirimizde toplumsal cinsiyet eşitliği projelerimizden “EŞİTİZ Projesi”ni hayata geçirdik. “Koton Love Projesi”ni hayata geçirdik ve Bana Göz Kulak Ol Derneği ile sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek üzere kaynak yarattık.


2020; Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı hızlandıracak atılımlara başladık. “Yaşama Saygı” Manifestomuzu yayımladık. Türkiye’nin Better Cotton (BC) imzacısı ilk markası olduk. COVID-19 döneminde genel müdürlük, lojistik ve tüm mağazalarımızda “Güvenli Hizmet Belgesi” almaya hak kazanan ilk perakende markası olduk. İlk kez TikTok fenomenleri ile birlikte özel koleksiyon hazırladık. “Platin Global 100 Endeksi”nde Hazır Giyim Sektör Lideri olduk.


2021; “Suya Saygı Koleksiyonu”muzu hayata geçirdik. İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarımız kapsamında “British Safety Awards’de Wholesale and Retail Services” kategorisinde dünya birincisi seçildik. “Marmara Denizi’ni Yaşatalım” T-shirt projesinden elde edilen gelirin yarısını TURMEPA (DenizTemiz Derneği) “Temiz Kıyı Projesi”ne aktardık.

Ödüllerimiz

2021


Lead Network Gender Diversity Scorecard Araştırması “Ev Kadınları Projesi” Bronz Ödülü & “Geleceğin Koton’da Projesi” Kategori Birincisi 2021

33. Kristal Elma Ödülü 2 Gümüş ve 1 Bronz Ödül Sahibi / Koton TVc «Etiketleri Çıkar» Aralık 2021

Kadın Dostu Markalar Ödülleri İş Yerinde Kadın İstihdamı ve Fırsat Eşitliği ve Cinsiyet Eşitliği Bilinci Kategori Birincisi (“Mor Oda Sohbetleri”, “Eşitiz” ve “Ev Hanımları” projeleri) Mart 2021

AYD Türkiye’nin Bir Numaralı Markaları Ödül Töreni 8. En Beğenilen Kadın Markası Ödülü 2021

Stevie Uluslararası İş Ödülleri “Ev Kadınları Projesi” Bronz Ödülü & “Geleceğin Koton’da Projesi” Bronz Ödülü 2021

Altın Effie Ödülleri Tam Benim Tarzım Reklamı 2021

Mixx Awards Europe Silver / Koton TVc «Etiketleri Çıkar» Mayıs 2021

Gold Effie Award Koton TVc (Etiketleri Çıkar) 20212020


Mixx Awards Turkey Bronze / Koton Jeans TVc «Anlaması Lazım» Jingle 2020

AYD Türkiye’nin Bir Numaralı Markaları Ödül Töreni 7. En Beğenilen Kadın Markası Ödülü 2020

British Safety Council, 62. Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri Türkiye Hazır Giyim Perakende Sektörü Birincisi 2020-2021

Gold Effie Award Koton TVc (Etiketleri Çıkar) 20202019


Secret CV IK’nın Yıldızları, En İyi İşveren Markası Ödülü 2019

TEGEP (Eğitim ve Gelişm Platformu Derneği) En İyi Eğitim ve Gelişim Programı Kategorisi Gümüş Koton Moda Okulu Ödülü 2019

Altın Effie Ödülü Moda Tekstil Aksesuar Kategorisi Tam Benim Tarzım Kampanyası 20192018

 

Bronz Effie Award Koton TVc (Paramparça, White Jeans) 2018 

Campaign Türkiye Dergisi Brand of the Year Giyim & Tekstil Yılın Markası Ödülü 2018 2017


Silver Effie Awards Koton ‘Moda Koton’da’ TVc Series (Black Jeans, Knitwear, Coat) 2017 

Marketing Türkiye Giyim/ Moda Kategorisinde Yılın İtibarlısı Ödülü 2017 2016


A.C.E Awards ŞikayetVAR & Method Research Company / “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” Ödülü 2016 

Platin Global 100 Ödülleri Hazır Giyim Sektörü Lideri Ödülü 2016

Silver Effie Award Koton Kids ‘Bu Benim Tarzım’ TVc 20162015


BRANDSPARK Türk Alışverişcilerinin En Çok Güvendiği Kadın Markası Ödülü 20152013


AYD En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Kadın Markası Ödülü 20132012


AYD En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Kadın Markası Ödülü 20122090


ERNST & YOUNG Yılın Girişimcisi Ödülü Türkiye/ Monte Carlo 2009

World Retail Congress Spain 20092008


MAPIC CANNES Perakende Başarı Öyküsü Ödülü 2008 


Yaşama Saygı

Koton olarak sürdürülebilirliği varoluşumuza anlam katan bir ana çerçeve olarak kabul ediyoruz.

Bugüne kadar sürdürülebilirlik alanında yürüttüğümüz çalışmalardan öğrendiklerimizden güç alıyor ve yeni gelişim adımlarımızı ‘Yaşama Saygı’ başlığı altında topluyoruz.

‘Yaşama Saygı’ anlayışımızın odağında dünyaya, topluma, insana ve işimize saygı yer alıyor.

Nefesimiz olan dünyamıza, içinde var olduğumuz toplumumuza, dokunduğumuz tüm insanlara ve marka değerimizin temel kaynağı olan işimize saygı, sürdürülebilirlik anlayışımızın özünü oluşturuyor.


Yaşama Saygı diyor; strateji ve hedeflerimizi Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlandırıyoruz.

Yaşama Saygı diyor; paydaşlarımızla iş birlikleri geliştirerek etki gücümüzü daha iyi bir dünyanın inşasında kullanıyoruz.

Yaşama Saygı diyor; gelişim adımlarımızı ve tecrübemizi şeffaflıkla paylaşacağımızı taahhüt ediyoruz.

Ortak geleceğimiz için..

• Dünyaya

• Topluma

• İnsana

• İşimize

Saygı..


Yaşama Saygı Manifestomuz için; Yaşama Saygı!


Koton'da Sürdürülebilirlik

2020 yılında Yaşama Saygı yaklaşımımızla sürdü- rülebilirlik yönetim yapımızı yeniden şekillendirdik. 2020 yılı sürdürülebilirlik stratejimizi geliştirme çalışmalarımız kapsamında çevresel, sosyal ve yö- netişim performansımızı geliştirmek ve çalışmala- rımızı daha etkin yönetmek için Yönetim Kurulu se- viyesinde Sürdürülebilirlik Komitemizi oluşturduk. Koton Sürdürülebilirlik Komitesi Koton’da sürdü- rülebilirliğin iş yapış biçimimize entegre edilmesin- den sorumlu yapı olarak görev alıyor ve doğrudan Yönetim Kurulu’na raporlama yapıyor.


Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz’ın lideri ol- duğu komitemizde farklı birimlerde çalışan 15 üye aktif olarak rol alıyor. Komitemizin yanı sıra merkez ofisimizde 188, lojistik merkezlerimizde 33, ma- ğazalarımızda 479 kişi olmak üzere toplam 700 sürdürülebilirlik temsilcimiz bulunuyor. Yaşama Saygı sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda hedeflerimizin ve çalışmalarımızın koordinasyo- nunu sağlayan komite her ay düzenli olarak topla- nıyor ve sürdürülebilirlik uygulamalarının Koton’a entegrasyonuna yönelik gelişmeler aktif olarak Yönetim Kurulumuz tarafından takip ediliyor. Top- lantılarda sürdürülebilirlik hedeflerimizin mevcut durumu, ilgili risk ve fırsat değerlendirmeleri, yerel ve küresel trendler ışığında geleceğe dair çalış- malarımız konu başlıklarımız oluyor. Bunlara ilave olarak Şirketimizde sosyal uygunluk değerlendir- meleri, çevresel etkinin takibi ve azaltılması ve ge- liştirilecek projelerin yürütülmesi amacıyla 2023 yılında sürdürülebilirlik departmanı oluşturmayı hedefliyoruz.


Koton’da sürdürülebilirlik yapılanmamızı güç- lendirmek amacıyla çeşitli inisiyatiflere üye olu- yor, yeni taahhütlerde bulunuyoruz. Faaliyetleri- mizi gerçekleştirirken BM tarafından belirlenen SKA’ları iş adımlarımızda yol gösterici olarak ka- bul ediyoruz. İş süreçlerimizde sürdürülebilir kal- kınmaya verdiğimiz önem çerçevesinde BM Küre- sel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) 2022 yılından beri imzacısıyız. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortak- lığında oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensip- leri (Women’s Empowerment Principles) WEPs imzacısıyız. 2020 yılından beri sürdürülebilir pa- muk üretimini sağlamak için oluşturulmuş Better Cotton Initiative (BCI) girişiminin Türkiyede’ki ilk markası olarak platforma üye olduk.


Projelerimize linkten ulaşabilirsiniz.

Franchise & Toptan

FRANCHİSE


KOTON iş stratejileri çerçevesinde, yeni mağaza açılacak lokasyonlar belirlenerek franchise ve master franchise anlaşmaları yapılmaktadır. Yatırım aşamasında aşağıdaki konular ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm destek sunulacaktır:


Zaman ve maliyet fizibiliteleri

Mağazanın işletilmesi için gerekli eğitimler

KOTON girişimcisine, marka, altyapı ve sistem kurulumu hakkındaki Know-How

Mağazanın mimari tasarımı ve dekorasyonu planlanması, uygulanması

Personel seçimiMağaza Standartlarımız:


Alışveriş merkezlerinin tekstil perakende katlarında ve/veya ana caddeler üzerinde, alışveriş trafiğinin yoğun olduğu arterlerde yer alması ve KOTON’un onayından geçmesi.

KOTON kurum kimliğine ve Mağazacılık operasyonuna uygun olması.Franchise talep eden kişi veya kurumlarda aranan özellikler:


Mağazacılık ve perakende tekstil ürünleri satışında tecrübeli olması.

Sürekliliği sağlayacak, kurumsal kadroları oluşturacak alt yapıya sahip olması.

Güçlü finansal yapıya sahip olması.Yatırım Maliyeti:


Yurt dışında gerçekleşen yaklaşık dekorasyon maliyeti 800$/m2.

Mağaza m2 sine göre belirlenen mağazacılık donanımları (askı, manken, bilgi işlem sistemi vs.) yukarıda belirtilen tutara dahil değildir.Katılım Bedeli:


Mağazanın bulundurduğu stok hacmi, ürün dönüş hızı, yatırım büyüklüğü ve lokasyonun özel koşullarına göre belirlenmektedir.

Yatırımcılar tarafından Banka Teminat mektubu verilmelidir.

Yukarıda belirtilmekte olan ticari koşullar ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için franchising@koton.com.tr aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.TOPTAN


Toptan Satış hakkında detaylı bilgi almak için bize wholesale@koton.com mail adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda

Koton olarak, 1988’de İstanbul Kuzguncuk’ta açılan 25 metrekarelik bir mağaza ile başlayan hikayemizi, bugün uluslararası bir moda perakende markası olarak devam ettiriyoruz. Zengin ürün koleksiyonlarımız ve orijinal tasarımlarımızla Türkiye’nin moda ve perakende öncüsüyüz. 1996 yılında Münih’te açtığımız ilk yurtdışı showroomumuz ardından 2002 yılında Ortadoğu, Rusya ve Balkanlarda yeni mağazalarımızın açılışını gerçekleştirdik. 2021 yılında 45 ülkede online satış kanalımız Koton.com ve pazar yerleri aracılığıyla ve 179’u yurtdışında, 269 ’u yurtiçinde olmak üzere toplam 448 mağazada, dünya genelinde ise 800’den fazla satış noktasında faaliyetlerimizi sürdürürken master franchise ve franchise toptan satış gibi farklı kanallarla satış ağımızı genişletmeye devam ettik.


Geniş ve yetenekli tasarım ekibimizle her yaşa ve tarza uyum sağlayabilecek çeşitlilikte oluşturduğumuz koleksiyonlarımızla kadın, erkek, çocuk, aksesuar, bebek, güzellik gibi pek çok farklı kategoride en moda ve trend tasarımları mağazalarımızda Eylül 2015’ten itibaren de Koton.com’da müşterilerimize sunuyoruz. Geniş ürün yelpazemiz ve yaratıcı, yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımımızla global bir marka olarak moda ve perakende sektöründe hızla büyümeye devam ediyoruz.


Koton’da faaliyet gösterdiğimiz her alanda İnsana, İşimize, Topluma, Dünyamıza saygı duyarak “Yaşama Saygı” önceliğiyle üretim ve tasarımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Sürdürülebilirlik anlayışımız ve fırsat eşitliği yaratan politikalarımızla içinde bulunduğumuz çevreye, topluma ve tüm paydaşlarımıza karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. İnsana ve topluma değer katma, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma duyarlılığıyla 33 yıldır sektörde faaliyetlerimi- zi sürdürürken master franchise toptan satış gibi farklı kanallarla satış ağımızı genişletmeye devam ettik.


Müşterilerimizi anlama odaklı attığımız her adımda müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Müşteri ve teknoloji odaklı çalışma anlayışımızın bir getirisi olarak artan bir ivmeyle geleceğe doğru ilerliyoruz. Bu süreçte sezon trendlerini özgün tasarımlarla buluşturuyor, farklılıkları organizasyon kültürümüzün içinde barındırıyor ve işlerimizi sürdürürken bu farklılıklardan beslenerek çalış- malarımızla paydaşlarımıza değer katmaya devam ediyoruz.

Dünden Bugüne Koton

1988; İlk mağazamızı İstanbul’da açtık.


1995; Tasarıma ve üretime odaklanmak için organizasyonumuzu yeniden yapılandırdık.


1996; İlk yurtdışı showroom’umuzu Münih’te açtık.


1999; Marka kullanma hakkı (franchising) çalışma modelini başlattık.


2001; Tasarım ekibimizi genişlettik, ürün çeşidini artırdık, büyük ölçekli mağaza konseptine geçtik ve Hızlı Moda markası olmaya dönük ilk adımları attık.


2002; Orta Doğu, Rusya ve Balkanlarda ilk mağazalarımızı açtık.


2005; Türkiye’de 100, yurtdışında 39 mağazaya ulaştık.


2010; Tüm Koton magazalarımızda canlı yayın yapan Koton Radyo’yu kurduk.


2011; BeachWear, Koton Kids gibi birçok yeni kategoriyi ürün portföyümüze ekledik.


2012; Türkiye’nin lider girişim şirketi, Turkven ile ortaklık kurduk.


2015; Koton.com ile müşterilerimize online alışveriş hizmeti sunmaya başladık.


2016; Sezonun tasarım, renk, desen, kumaş ve trendlerini belirleyen Design Lab’ı hayata geçirdik. İddialı olduğumuz marka kategorilerimiz olan “Koton Jeans” ve “Koton Kids” mağazalarını açtık. Romanya’daki ilk cadde mağazamızı açtık ve Romanya’daki mağaza sayısını 16’ya çıkardık. Fransa (Paris), Hırvatistan, Fas ve Almanya (Hamburg)’da ilk mağazalarımızı açtık.“Koton El Emeği” koleksiyonumuzu hayata geçirdik.


2017; Türkiye’nin 38.Tasarım Merkezi’ni açtık.


2019; Tedarik zincirimizde toplumsal cinsiyet eşitliği projelerimizden “EŞİTİZ Projesi”ni hayata geçirdik. “Koton Love Projesi”ni hayata geçirdik ve Bana Göz Kulak Ol Derneği ile sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek üzere kaynak yarattık.


2020; Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı hızlandıracak atılımlara başladık. “Yaşama Saygı” Manifestomuzu yayımladık. Türkiye’nin Better Cotton (BC) imzacısı ilk markası olduk. COVID-19 döneminde genel müdürlük, lojistik ve tüm mağazalarımızda “Güvenli Hizmet Belgesi” almaya hak kazanan ilk perakende markası olduk. İlk kez TikTok fenomenleri ile birlikte özel koleksiyon hazırladık. “Platin Global 100 Endeksi”nde Hazır Giyim Sektör Lideri olduk.


2021; “Suya Saygı Koleksiyonu”muzu hayata geçirdik. İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamalarımız kapsamında “British Safety Awards’de Wholesale and Retail Services” kategorisinde dünya birincisi seçildik. “Marmara Denizi’ni Yaşatalım” T-shirt projesinden elde edilen gelirin yarısını TURMEPA (DenizTemiz Derneği) “Temiz Kıyı Projesi”ne aktardık.

Ödüllerimiz

2021


Lead Network Gender Diversity Scorecard Araştırması “Ev Kadınları Projesi” Bronz Ödülü & “Geleceğin Koton’da Projesi” Kategori Birincisi 2021

33. Kristal Elma Ödülü 2 Gümüş ve 1 Bronz Ödül Sahibi / Koton TVc «Etiketleri Çıkar» Aralık 2021

Kadın Dostu Markalar Ödülleri İş Yerinde Kadın İstihdamı ve Fırsat Eşitliği ve Cinsiyet Eşitliği Bilinci Kategori Birincisi (“Mor Oda Sohbetleri”, “Eşitiz” ve “Ev Hanımları” projeleri) Mart 2021

AYD Türkiye’nin Bir Numaralı Markaları Ödül Töreni 8. En Beğenilen Kadın Markası Ödülü 2021

Stevie Uluslararası İş Ödülleri “Ev Kadınları Projesi” Bronz Ödülü & “Geleceğin Koton’da Projesi” Bronz Ödülü 2021

Altın Effie Ödülleri Tam Benim Tarzım Reklamı 2021

Mixx Awards Europe Silver / Koton TVc «Etiketleri Çıkar» Mayıs 2021

Gold Effie Award Koton TVc (Etiketleri Çıkar) 20212020


Mixx Awards Turkey Bronze / Koton Jeans TVc «Anlaması Lazım» Jingle 2020

AYD Türkiye’nin Bir Numaralı Markaları Ödül Töreni 7. En Beğenilen Kadın Markası Ödülü 2020

British Safety Council, 62. Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri Türkiye Hazır Giyim Perakende Sektörü Birincisi 2020-2021

Gold Effie Award Koton TVc (Etiketleri Çıkar) 20202019


Secret CV IK’nın Yıldızları, En İyi İşveren Markası Ödülü 2019

TEGEP (Eğitim ve Gelişm Platformu Derneği) En İyi Eğitim ve Gelişim Programı Kategorisi Gümüş Koton Moda Okulu Ödülü 2019

Altın Effie Ödülü Moda Tekstil Aksesuar Kategorisi Tam Benim Tarzım Kampanyası 20192018

 

Bronz Effie Award Koton TVc (Paramparça, White Jeans) 2018 

Campaign Türkiye Dergisi Brand of the Year Giyim & Tekstil Yılın Markası Ödülü 2018 2017


Silver Effie Awards Koton ‘Moda Koton’da’ TVc Series (Black Jeans, Knitwear, Coat) 2017 

Marketing Türkiye Giyim/ Moda Kategorisinde Yılın İtibarlısı Ödülü 2017 2016


A.C.E Awards ŞikayetVAR & Method Research Company / “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” Ödülü 2016 

Platin Global 100 Ödülleri Hazır Giyim Sektörü Lideri Ödülü 2016

Silver Effie Award Koton Kids ‘Bu Benim Tarzım’ TVc 20162015


BRANDSPARK Türk Alışverişcilerinin En Çok Güvendiği Kadın Markası Ödülü 20152013


AYD En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Kadın Markası Ödülü 20132012


AYD En Çok Beğenilen ve Tercih Edilen Kadın Markası Ödülü 20122090


ERNST & YOUNG Yılın Girişimcisi Ödülü Türkiye/ Monte Carlo 2009

World Retail Congress Spain 20092008


MAPIC CANNES Perakende Başarı Öyküsü Ödülü 2008 


Yaşama Saygı

Koton olarak sürdürülebilirliği varoluşumuza anlam katan bir ana çerçeve olarak kabul ediyoruz.

Bugüne kadar sürdürülebilirlik alanında yürüttüğümüz çalışmalardan öğrendiklerimizden güç alıyor ve yeni gelişim adımlarımızı ‘Yaşama Saygı’ başlığı altında topluyoruz.

‘Yaşama Saygı’ anlayışımızın odağında dünyaya, topluma, insana ve işimize saygı yer alıyor.

Nefesimiz olan dünyamıza, içinde var olduğumuz toplumumuza, dokunduğumuz tüm insanlara ve marka değerimizin temel kaynağı olan işimize saygı, sürdürülebilirlik anlayışımızın özünü oluşturuyor.


Yaşama Saygı diyor; strateji ve hedeflerimizi Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlandırıyoruz.

Yaşama Saygı diyor; paydaşlarımızla iş birlikleri geliştirerek etki gücümüzü daha iyi bir dünyanın inşasında kullanıyoruz.

Yaşama Saygı diyor; gelişim adımlarımızı ve tecrübemizi şeffaflıkla paylaşacağımızı taahhüt ediyoruz.

Ortak geleceğimiz için..

• Dünyaya

• Topluma

• İnsana

• İşimize

Saygı..


Yaşama Saygı Manifestomuz için; Yaşama Saygı!


Koton'da Sürdürülebilirlik

2020 yılında Yaşama Saygı yaklaşımımızla sürdü- rülebilirlik yönetim yapımızı yeniden şekillendirdik. 2020 yılı sürdürülebilirlik stratejimizi geliştirme çalışmalarımız kapsamında çevresel, sosyal ve yö- netişim performansımızı geliştirmek ve çalışmala- rımızı daha etkin yönetmek için Yönetim Kurulu se- viyesinde Sürdürülebilirlik Komitemizi oluşturduk. Koton Sürdürülebilirlik Komitesi Koton’da sürdü- rülebilirliğin iş yapış biçimimize entegre edilmesin- den sorumlu yapı olarak görev alıyor ve doğrudan Yönetim Kurulu’na raporlama yapıyor.


Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz’ın lideri ol- duğu komitemizde farklı birimlerde çalışan 15 üye aktif olarak rol alıyor. Komitemizin yanı sıra merkez ofisimizde 188, lojistik merkezlerimizde 33, ma- ğazalarımızda 479 kişi olmak üzere toplam 700 sürdürülebilirlik temsilcimiz bulunuyor. Yaşama Saygı sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda hedeflerimizin ve çalışmalarımızın koordinasyo- nunu sağlayan komite her ay düzenli olarak topla- nıyor ve sürdürülebilirlik uygulamalarının Koton’a entegrasyonuna yönelik gelişmeler aktif olarak Yönetim Kurulumuz tarafından takip ediliyor. Top- lantılarda sürdürülebilirlik hedeflerimizin mevcut durumu, ilgili risk ve fırsat değerlendirmeleri, yerel ve küresel trendler ışığında geleceğe dair çalış- malarımız konu başlıklarımız oluyor. Bunlara ilave olarak Şirketimizde sosyal uygunluk değerlendir- meleri, çevresel etkinin takibi ve azaltılması ve ge- liştirilecek projelerin yürütülmesi amacıyla 2023 yılında sürdürülebilirlik departmanı oluşturmayı hedefliyoruz.


Koton’da sürdürülebilirlik yapılanmamızı güç- lendirmek amacıyla çeşitli inisiyatiflere üye olu- yor, yeni taahhütlerde bulunuyoruz. Faaliyetleri- mizi gerçekleştirirken BM tarafından belirlenen SKA’ları iş adımlarımızda yol gösterici olarak ka- bul ediyoruz. İş süreçlerimizde sürdürülebilir kal- kınmaya verdiğimiz önem çerçevesinde BM Küre- sel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) 2022 yılından beri imzacısıyız. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortak- lığında oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensip- leri (Women’s Empowerment Principles) WEPs imzacısıyız. 2020 yılından beri sürdürülebilir pa- muk üretimini sağlamak için oluşturulmuş Better Cotton Initiative (BCI) girişiminin Türkiyede’ki ilk markası olarak platforma üye olduk.


Projelerimize linkten ulaşabilirsiniz.

Franchise & Toptan

FRANCHİSE


KOTON iş stratejileri çerçevesinde, yeni mağaza açılacak lokasyonlar belirlenerek franchise ve master franchise anlaşmaları yapılmaktadır. Yatırım aşamasında aşağıdaki konular ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm destek sunulacaktır:


Zaman ve maliyet fizibiliteleri

Mağazanın işletilmesi için gerekli eğitimler

KOTON girişimcisine, marka, altyapı ve sistem kurulumu hakkındaki Know-How

Mağazanın mimari tasarımı ve dekorasyonu planlanması, uygulanması

Personel seçimiMağaza Standartlarımız:


Alışveriş merkezlerinin tekstil perakende katlarında ve/veya ana caddeler üzerinde, alışveriş trafiğinin yoğun olduğu arterlerde yer alması ve KOTON’un onayından geçmesi.

KOTON kurum kimliğine ve Mağazacılık operasyonuna uygun olması.Franchise talep eden kişi veya kurumlarda aranan özellikler:


Mağazacılık ve perakende tekstil ürünleri satışında tecrübeli olması.

Sürekliliği sağlayacak, kurumsal kadroları oluşturacak alt yapıya sahip olması.

Güçlü finansal yapıya sahip olması.Yatırım Maliyeti:


Yurt dışında gerçekleşen yaklaşık dekorasyon maliyeti 800$/m2.

Mağaza m2 sine göre belirlenen mağazacılık donanımları (askı, manken, bilgi işlem sistemi vs.) yukarıda belirtilen tutara dahil değildir.Katılım Bedeli:


Mağazanın bulundurduğu stok hacmi, ürün dönüş hızı, yatırım büyüklüğü ve lokasyonun özel koşullarına göre belirlenmektedir.

Yatırımcılar tarafından Banka Teminat mektubu verilmelidir.

Yukarıda belirtilmekte olan ticari koşullar ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak için franchising@koton.com.tr aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.TOPTAN


Toptan Satış hakkında detaylı bilgi almak için bize wholesale@koton.com mail adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mağazalarımız
Aradığınız KOTON mağazasına ülke ve şehir bilgilerini seçerek ulaşabilirsiniz.
Ara

Ürün tekrar stoklarımıza geldiğinde, hesabındaki mail adresine talebin üzerine bilgilendirme yapacağız.