• Language  - en
  • Order Tracking
  • The Product Is Added To Your Favourites

    My Favourites
  • Your Cart 0

KOTON KARİYERİM

Koton İşveren Markası

KOTON, 1988’de, Kuzguncuk’ta açılan 25 metrekarelik bir mağaza ile başlayan hikayesini, bugün 30 ülkede toplam 500’den fazla mağazada, 10.500'ün üzerinde çalışanı ile sürdürüyor. 220’den fazla tasarımcının yer aldığı kreatif kadrosuyla moda trendlerine yön veren KOTON, her gün 80 farklı seçeneği ve her yıl 50’den fazla koleksiyonuyla, 30.000 farklı modeli tüketiciyle buluşturuyor.

KOTON; özellikle hızlı moda sektörünün dinamikleri ve istihdam yapısı sayesinde çalışanlarına daha kısa sürede yükselme ve başarı olanağı sağlıyor. Türkiye’de ve yurt dışında yeni yatırımlarla istikrarlı ve hızlı bir şekilde büyümeye devam eden Koton, her iki yılda bir büyüklüğünü ikiye katlayarak etki alanını genişletiyor.

Stratejik öncelikleri doğrultusunda toplam operasyon modeli de sürekli gelişen KOTON, iş yapış şekillerinden sistem altyapısına, yetkinliklerinden liderlik modeline, organizasyonel yapısından kültürüne kadar kapsamlı bir dönüşüm geçirerek global hedefleri doğrultusunda geleceğe hazırlanıyor. Bu dönüşüm ve dinamizm, KOTON çalışanlarına hem Türkiye operasyonunda hem de globalde sürekli öğrenme ve gelişim fırsatını sunarken, global iş imkânlarını ve pek çok kariyer fırsatını da beraberinde getiriyor.

Tüm organizasyonda çeşitliliği kucaklamak, farklılıklardan beslenmek ve çalışanların tüm süreçlere katılımını sağlamak, Koton’un öncelikleri arasında yer alıyor.

Hızlı Moda Sektöründe Türkiye’nin öncü markalarından olan Koton, müşterilerine en beğenilen koleksiyonları sunarak 2023 yılında 5 kıtaya yayılmayı ve global moda markası olmayı hedeflerken, çalışanlarına sorumluluk alarak kendilerini geliştirebilecekleri fırsatlarla dolu yenilikçi ve vizyoner bir global şirkette çalışma imkanı vaat ederek “Gelişimim Koton’da, Kariyerim Koton’da” değer önermesinde bulunuyor!İŞVEREN OLARAK KOTON'UN FARKLILAŞTIRICI UNSURLARI

Koton’da Çeşitlilik ve Dahil EtmeMüşterilerine en beğenilen koleksiyonları sunarak 2023 yılında beş kıtaya yayılmayı ve global moda markası olmayı hedefleyen Koton, Türkiye’nin yanı sıra 29 ülkede faaliyet gösteren, 10.500’ün üzerinde çalışana sahip, birçok dilin konuşulduğu global bir organizasyon. Türkiye organizasyonunun çok büyük kısmı ağırlıklı Y ve Z jenerasyonundan oluşmaktadır.

2016 yılının yanı sıra 2017’de de Capital Dergisi tarafından “Kadın Dostu Şirketler” araştırmasında yine ilk 100 firma arasında yer aldı. Son yapılan araştırmada 2017’de “Kadın Çalışan Dostu 100 Şirket” sıralamasında 17. sırada, “Kadın Yönetici Dostu 100 Şirket” sıralamasında ise 11. sırada yer alıyor.

 

 Koton, kadınların tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla güçlenmelerini hedefleyen, özel sektörün küresel en önemli girişimlerinden biri olan Kadının Güçlenmesi Prensiplerini (WEP’s) 2016 yılında imzalayarak bu değerli platformda yerini aldı ve Kadın istihdamına verdiği önemi vurguladı.

2017’de, işe dönüş metodolojisinin hâkim olduğu, kişiye özel yol haritasının oluşturulduğu, çeşitli gelişim programları ile desteklendiği, özel buluşmaların gerçekleştirilerek farklı sektör ve çalışma şekillerine erişim imkanı sağlanan «Yeniden İşbaşı Yapan Kadınlar Platformu – Yeniden Biz» oluşumunu destekleyerek üye oldu. Koton, iş hayatına ara veren kadınların tekrar istihdam edilmesi ve desteklenmesi, alternatif iş modellerinin yaratılması gibi konuları gündeminde tutuyor. Tüm organizasyonda çeşitliliği kucaklamak, farklılıklardan beslenmek ve tüm süreçlerine dahil eden bir yaklaşım ile operasyonunu yönetmek, Koton’un önemli kritik öncelikleri arasında yer alarak Koton yetkinlikleri ve değerleri içinde yer almaktadır.

Koton 2016 yılında Kapsayıcı İş Modeli kavramını devreye soktu ve El Emeği Projesi’ni hayata geçirdi. El Emeği Projesi ile, Kadın Girişimi ve Pazarlama Kooperatifi kanalıyla Soma’da, UNDP ve ÇATOM kanalıyla Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, Adıyaman ve Batman’da 350 kadın ile başlatılan proje kapsamında bugün 18 il ve ilçede hiç geliri olmayan ya da dar gelirli 6000’den fazla kadın sisteme dahil oldu.

Koton’un Yer Aldığı Online Platformlar


Koton’u, alanında lider markaların yer aldığı ve sürekli güncellenen çeşitli işveren markası platformları üzerinden de takip edebilirsiniz.Genç profesyonellerin kendi eğitimlerine ve mesleki ilgi alanlarına göre başvurmak istediği firmaları ve sektörleri belirleyebileceği, kariyer fırsatlarını araştırabilecekleri online platform; “anlatsin.com” üzerinde «Kotonlular Anlatıyor» videolarımızı bulabilirsiniz.

www.anlatsin.com/koton
 


Genç yetenek, üniversite öğrencisi ve yeni mezunların sıklıkla kendilerine en uygun işverenleri araştırdıkları online bir platform olan "Toptalent" üzerinde
işveren marka profilimizi ve hikayemizi, çalışanlarımızın hikayelerini ve sunduğumuz fırsatları bulabilir, çalışma ortamımıza ve şirket kültürümüze ilişkin pek çok farklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

www.toptalent.co/koton

KOTON AN’LARI

 

-->